SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Teskedar 3536248
nr 353 6248
Teskedar
9 st, silver, 1800-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
måndag 21 mars 2005
300 kr
350 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver